Rehabilitacja po wypadku – co musisz wiedzieć podczas powrotu do zdrowia

Nie można przewidzieć nieszczęśliwych wypadków. W niektórych sytuacjach może być konieczna rehabilitacja, która zapewni powrót do pełnej sprawności. W takich sytuacjach przyda nam się ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Z dobrym wsparciem medycznym i własnym zaangażowaniem łatwiej powrócić do zdrowia. Co warto wiedzieć o rehabilitacji po wypadku? Odpowiadamy na to w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Co to jest rehabilitacja?

Elementy, które składają się na pełną rehabilitację, to:

  • rehabilitacja medyczna,
  • rehabilitacja społeczna,
  • rehabilitacja zawodowa.

W tym artykule omawiamy kwestie dotyczące rehabilitacji medycznej. Najskuteczniej przeprowadzona rehabilitacja polega na współpracy wielu profesjonalistów, kierowanych przez specjalistę rehabilitacji medycznej. 

Ubezpieczenie NNW – pomoc w przypadku urazu

Aby móc wrócić do pełnej sprawności po wypadku, należy szybko zacząć działać, gdyż często konsekwencją urazów są poważne złamania, np.:

  • miednicy,
  • kończyn,
  • kręgosłupa szyjnego,
  • klatki piersiowej.

W każdym z tych przypadków wskazana jest rehabilitacja, aby uraz nie dokuczał przez resztę życia. Pomocne mogą być prywatne usługi medyczne, które niestety są bardzo kosztowne. Dlatego też ważne jest posiadanie ubezpieczenia NNW, aby nie czekać na rehabilitację w ramach NFZ. Takie ubezpieczenie często obejmuje wypłatę świadczenia w przypadku poważniejszej kontuzji oraz zwrot wydatków na rehabilitację.

Rehabilitacja po wypadku – na czym polega?

Na rehabilitację składają się czynności, mające za zadanie przywrócenie jak najwyższej albo pełnej sprawności organizmu. Rehabilitacja ma pomóc w normalnym funkcjonowaniu, czyli umożliwić wykonywanie codziennych czynności. Czas trwania rehabilitacji zależy od tego, jak poważny jest uraz. Im poważniejszy uszczerbek, tym bardziej intensywny i dłuższy powinien być proces leczenia.

Ubezpieczenie na życie z opcją rehabilitacji

Ciężko przewidzieć wypadki i ich skutki. W pewnym stopniu można jednak zagwarantować sobie „bezpieczeństwo powypadkowe”. Jak to zrobić? Wybrać ubezpieczenie na życie z umową dodatkową, która zapewnia wsparcie w razie uszczerbku na zdrowiu i rehabilitacji. Dzięki takiej umowie można nie tylko otrzymać pieniądze w razie np. złamań, skręceń i oparzeń, ale i zwrot wydatków poniesionych na rehabilitację.

Dodaj komentarz