Poważna choroba dziecka – co robić?

Każdy rodzic chce jak najlepiej zadbać o zdrowie swoje dziecka  – niestety czasami troska i odpowiednia profilaktyka nie wystarczą. Na pewne zdarzenia nie mamy wpływu, możemy jedynie zabezpieczyć się przed ich konsekwencjami.  

Choroby zakaźne, takie jak ospa czy świnka, nieodzownie towarzyszą wieku dziecięcemu, jednak wciąż budzą niepokój u rodziców. Dziecko może jednak również dotknąć o wiele poważniejsza, wymagająca fachowego leczenia choroba. Kosztowna terapia i leki często wykraczają poza możliwości finansowe opiekunów.

Warto pomyśleć o tym wcześniej i zadbać o odpowiednie ubezpieczenie, które w niespodziewanym, trudnym życiowym momencie pomoże uniknąć dodatkowych zmartwień.

Ubezpieczenie zdrowotne Aviva

Choroby wieku dziecięcego

Istnieje wiele chorób charakterystycznych dla wieku niemowlęcego i dziecięcego. Niektóre z nich, takie jak ospa, szkarlatyna, trzydniówka czy biegunka wywołana przez rotawirusy nie są groźne, jeżeli w porę zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.

U dzieci stosunkowo często występują także poważne choroby wirusowe wywołane meningokokami. Bardzo niebezpieczne są także różnego rodzaju choroby zakaźne, do których dochodzi w wyniku kontaktu z osobą chorą, np. w czasie zabawy. Choroby te rozprzestrzeniają się głównie w miejscach, w których dzieci chętnie przebywają, takich jak place zabaw czy przedszkola. Wielu rodziców uskarża się także na różnego rodzaju choroby wysypkowe, które często mają podłoże alergiczne. Leczenie alergii w wieku dziecięcym jest bardzo trudne i wymaga odpowiedniego podejścia doświadczonego lekarza.

Co daje ubezpieczenie dziecka?

Pomimo tego, że każde dziecko podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu, często długi czas oczekiwania na wizytę u dobrego specjalisty skutecznie odstrasza rodziców, którzy decydują się leczyć pociechę prywatnie. Niestety taka forma terapii może być kosztowna, ponieważ każda wizyta lekarska oraz wszelkie zlecone badania są odpłatne. Warto zatem odpowiednio wcześniej pomyśleć o ubezpieczeniu zdrowotnym, które zapewnia dostęp do prywatnej opieki medycznej.

Poza możliwością sprawnego otrzymania niezbędnej pomocy ubezpieczenie daje rodzicom także poczucie bezpieczeństwa. Nie muszą się oni martwić, że na wypadek choroby u dziecka zostaną sami z problemem, bez odpowiedniej diagnostyki i w porę podjętego leczenia. 

Dodatkowo można również ubezpieczyć dziecko na wypadek poważnych chorób takich jak: nowotwór złośliwy, cukrzyca insulinozależna czy zapalenie mózgu. Ubezpieczenie może zapewnić wsparcie finansowe niezbędne do opłacenia kosztów leczenia.

Aviva oferuje umowy dodatkowe do ubezpieczenia na życie, dzięki którym rodzic może zapewnić swojemu dziecku zarówno dostęp do prywatnej opieki medycznej – specjalistycznych konsultacji i wielu badań medycznych, jak i wsparcie finansowe w razie poważnych problemów zdrowotnych.

Dodaj komentarz