Jakie ubezpieczenie NNW wybrać dla dzieci (uczniów i przedszkolaków)?

Masz małe dziecko? Jeśli chodzi do szkoły, warto pomyśleć o jego ubezpieczeniu. Z tego powodu powinieneś zainwestować w odpowiednią polisę, która wspomoże Cię finansowo w razie nieszczęśliwego wypadku, który może przydarzyć się Twojemu dziecku. Czytając dalej dowiesz się, na czym polega i jakie ubezpieczenie NNW dla dziecka wybrać.

Najczęstszą formą ubezpieczenia NNW dla dzieci jest grupowo polisa opłacana w szkole. Wiele osób uważa, że jest to ubezpieczenie obowiązkowe, jednak wcale tak nie jest, choć większość rodziców się na nie decyduje. Można też jednak wykupić tego rodzaju ubezpieczenie samemu, wybierając taką opcję, jaka odpowiada nam najbardziej.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci (od następstw nieszczęśliwych wypadków) obejmuje zdarzenia, które spowodowały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. Chodzi głównie o wydarzenia nagłe, które bez woli ubezpieczonego dziecka doprowadziły do uszkodzenia ciała bądź zgonu. Uczeń jest chroniony zarówno w szkole, jak i w drodze do niej oraz w drodze powrotnej. Ubezpieczenie działa także w czasie zajęć pozaszkolnych, co może być szczególnie przydatne, jeśli dziecko lubi sport.

W ramach tej formy ubezpieczenia pokryte zostaną wszelkie koszty leczenia czy rehabilitacji po wypadku. W przypadku kiedy dziecko po takim zdarzeniu będzie potrzebowało:

  • sprzętu ortopedycznego lub jego naprawy,
  • operacji plastycznej,
  • wizyty u stomatologa,

to koszty zostaną pokryte lub zwrócone z polisy.

Niestety, standardowe ubezpieczenie NNW dla dzieci, zgodnie z definicją, dotyczy wydarzeń nagłych, a nie dotyczy chorób, nawet jeżeli te są bardzo poważne. Chodzi na przykład o dolegliwości genetyczne, a także nowotwory. Dlaczego? Nie są to następstwa nieszczęśliwych wypadków. Każdy rodzic przed wykupieniem w szkole ubezpieczenia NNW dla dziecka powinien dokładnie przeczytać jego warunki.

W polisie znajduje się bezpłatna opcja tzw. Assistance. W jej ramach otrzymujemy pomoc psychologa i pielęgniarki dla dziecka po wystąpieniu nieszczęśliwego wypadku, a także zorganizowanie i pokrycie kosztów korepetycji dla naszej pociechy, aby mogła bez trudu wrócić do szkoły po rekonwalescencji.

Dopłacając zaledwie kilkanaście złotych więcej, można liczyć na ubezpieczenie z wyższym, odszkodowaniem. NNW nie jest drogie, a więc tym bardziej warto postawić na bezpieczeństwo swojej pociechy. Podczas wyboru powinniśmy zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia, czyli kwotę maksymalną, jaką może wypłacić towarzystwo ubezpieczeniowe. Jej wysokość zależy od skutków zdarzenia które poniesie dziecko, tak więc inna kwota wystąpi w przypadku np. złamania ręki a inna w przypadku odniesienia trwałego uszczerbku na zdrowiu. Organizowane przez szkoły ubezpieczenia zawierają zazwyczaj sumę 10 000 złotych, jednak dobrze, żeby wynosiła ona co najmniej 30 000 złotych.

Dodaj komentarz