Indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka

Indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka – jak działa?

Indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka oferowane jest w szkołach i przedszkolach, ale możesz również wykupić je indywidualnie. Aby zapewnić dziecku jak najszerszą ochronę, warto zdecydować się na rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej.

Jeśli zastanawiasz się, jak działa ubezpieczenie szkolne NNW dla dziecka i co obejmuje, poniżej znajdziesz niezbędne informacje.

Ubezpieczenie NNW– co obejmuje?

Wszyscy wiedzą, że okres dzieciństwa jest pełen różnorakich zdarzeń losowych i urazów. Stąd też ubezpieczyciele w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych oferują indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka, często oferowane jako grupowe ubezpieczenie szkolne.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka różni się swoim zakresem w zależności od wybranego wariantu i ubezpieczyciela. Niemniej najczęściej spotykane umowy oferują ochronę w przypadku:

 • złamań, zwichnięć i skręceń,
 • oparzeń, wstrząśnień mózgu, utraty zębów stałych i innych groźnych urazów,
 • pobytu w szpitalu np. wskutek nieszczęśliwego wypadku, zatrucia pokarmowego, choroby (również COVID-19),
 • poważnego zachorowania (po dokładną definicję i listę chorób należy zawsze sięgnąć do OWU ubezpieczyciela),
 • pogryzienia lub ukąszenia (również przez kleszcza – niezwykle ważne w okresie wiosenno-letnim)

Ubezpieczenie NNW dla Dziecka – czy warto?

Indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka nie jest obowiązkowe. Pamiętaj jednak, że jego brak to także brak ochrony, co oznacza, że wszelkie koszty jesteś zobowiązany, jako rodzic, ponieść z własnej kieszeni.

Rodzice zaczynają być coraz bardziej świadomi tego, że oferowane grupowo ubezpieczenia szkolne mogą nie być wystarczające. Aby kompleksowo zabezpieczyć swoje dziecko, warto wybrać polisę o szerszym zakresem lub na własną rękę wykupić dodatkowe ubezpieczenie obejmujące inne ryzyka.

Złamania, skręcenia i zwichnięcia to bardzo częste urazy u dzieci. Koszt prywatnej wizyty u specjalisty ortopedii koszt wynosi średnio 100-200 zł. Ubezpieczenie NNW dziecka może pomóc w pokryciu tego typu wydatków.

Sprawdź także: Ubezpieczenie szkolne NNW Twoje Dziecko

Ubezpieczenie NNW dziecka

Indywidualne ubezpieczenie NNW dla Dziecka – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze ubezpieczenia NNW dla dziecka nie należy oszczędzać, w końcu chodzi o kwestie zdrowia. Wybierając sumę ubezpieczenia, warto przeliczyć kwoty potencjalnych świadczeń.

Jak działa NNW dla dziecka? Jeśli np. za skręcenie kostki przysługuje 1% sumy ubezpieczenia, a Twoja suma wynosi 10 000 zł, wówczas świadczenie wyniesie 100 zł. Natomiast gdy zdecydowaliśmy się na wyższą sumę rzędu 60 000 zł, to wtedy należna kwota świadczenia będzie wynosić 600 zł. Różnica jest znacząca, dlatego też należy dokładnie to przemyśleć.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest zakres indywidualnego ubezpieczenia NNW dla dziecka. Warto przeanalizować kilka ofert różnych ubezpieczycieli oraz warianty ubezpieczenia i wybrać ten zakres ochrony, który obejmuje jak największą liczbę zdarzeń ubezpieczeniowych.

Assistance do indywidualnego ubezpieczenia NNW dla dziecka

Niejednokrotnie w ubezpieczeniu NNW dla Dziecka możesz też znaleźć opcję dodatkową Assistance. Pomoc Assistance oferowana przez ubezpieczyciela może obejmować m.in.:

 • transport medyczny,
 • pomoc psychologa,
 • konsultacje przez infolinię medyczną,
 • dostawę leków lub sprzętu rehabilitacyjnego,
 • pomoc rehabilitacyjną,
 • organizację i pokrycie kosztów korepetycji po nieszczęśliwym wypadku,
 • organizację i pokrycie kosztów wizyty pielęgniarki po nieszczęśliwym wypadku.

Coraz więcej rodziców decyduje się na wykupienie indywidualnego ubezpieczenia NNW dla dziecka, które zapewnia wsparcie w razie wypadku i zwiększa poczucie bezpieczeństwa.


Źródła:
https://ortopeda.nanfz.pl/lubelskie/lublin/
https://kb.pl/cenniki/wizyta-u-ortopedy-_med/


Dodaj komentarz